معرفی 7 سایت برتر برای دانلود فایل های STL

معرفی 7 سایت برتر برای دانلود فایل های STL

در این مقاله به معرفی 7 سایت برتر برای دانلود فایل های stl می پردازیم که میتوان با مراجعه به این سایت ها فایل مورد نیاز برای پرینت سه بعدی مدل مورد نظر را دانلود کرد.

thingiverse

می توان گفت یکی از محبوب ترین سایت های دانلود مدل های سه بعدی thingiverse است. این سایت شامل جامعه ای از کاربران مختلف می باشد و مدل هایی با موضوعات مختلف را در اختیار شما قرار می دهد.

thingiverse پلت فرمی است که از سال 2008 فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون با بیش از 1700000 فایل آماده ی پرینت جزو وب سایت هایی با بیشترین فایل رایگان قابل دانلود می باشد.

yeggi

یک موتور جست و جوگر می باشد که به شما امکان پیدا کردن فایل مورد نظرتان را در بین 2000000 فایل موجود در پلت فرم های مختلف می دهد.

yeggi امکان افزودن فیلترهای مختلف در حین جست و جو را برای کاربران فراهم می کند.

این موتور جست و جوگر محبوب ترین موتور برای جست و جوی فایل روش های ساخت افزایشی می باشد.

grabcad

یکی از بزرگترین کتابخانه های آنلاین مدل های CAD می باشد. کاربرانی که از grabcad استفاده می کنند عموما مهندسین، طراحان، تولیدکننده ها و دانشجویان می باشند.

grabcad اکنون حدود 4000000 فایل رایگان برای دانلود و حدود 6000000 کاربر دارد.

youmagine

سایت برتر دیگری برای دانلود فایل های stl که در سال 2013 توسط ultimaker ایجاد شد و اکنون بیش از 15000 طراحی با منبع باز را شامل می شود youmagine است. کاربران می توانند در این سایت فایل آپلود کرده، به اشتراک گذاشته و یا دانلود کنند. همچنین فایل های در دسترس در این وب سایت رایگان می باشند.

myminifactory

بستری است که هدف آن افزایش همکاری بین طراحان سه بعدی است تا بتوانند طرح های خود را بصورت رایگان در اختیار بقیه قرار دهند. این وب سایت پرونده های رایگانی را ارایه می دهد که بطور خاص برای پرینت سه بعدی طراحی شده اند. همچنین این وب سایت دارای خدماتی است که به شما امکان می دهد که در صورتی که پرونده ی مورد نظر خود را پیدا نکردید آن را از طراحی حرفه ای درخواست کنید.

cults

مشابه cults ، thingiverse نیز یکی از پرطرفدارترین ها برای دانلود فایل رایگان برای پرینت سه بعدی می باشد. هزاران مدل سه بعدی در زمینه های معماری، جواهرات، مد و … را می توانید در این وب سایت پیدا کنید. همچنین می توانید راجع بع موضوعات مورد علاقه تان با طراحان و سازندگان به بحث و تبادل نظر بپردازید.

pinshape

pinshape بیش از 70000 طراح و سازنده را گردهم اورده تا مدل های سه بعدی خود را در این وب سایت منتشر کنند. فایل های در دسترس رایگان و پریمیوم می باشدکه می توان آن ها را برای چاپ سه بعدی بارگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید